O kosmetice

Kosmetika z Mrtvého moře

Datum: 15.02.2015
Voda v Mrtvém moři je 10x slanější než v jiných mořích. Díky vysokému podílu soli je hustota vody vyšší, což způsobuje známé nadnášení – pro udržení se nad hladinou proto není třeba plavat.

Pigmentové skvrny pod drobnohledem

Datum: 10.07.2015
Co jsou pigmentové skvrny?
Pigmentové skvrny jsou hnědá místa vyskytující se na různých místech pokožky. Zabarvení kůže způsobují buňky nazývané melanocyty (nacházejí se v kůži, ve vlasových folikulech, v okolí mazových žláz atd.), které společně s buňkami pokožky (keratinocyty) vytvářejí barevně odlišené místo na kůži. Vlivem slunečního záření se zvyšuje počet i aktivita melanocytů, čímž dochází ke zvýšené produkci kožního barviva melaninu.

Na co bambucké máslo? Téměř na vše...

Datum: 19.04.2019

Nejen pro regeneraci po spáleninách od sluníčka, ale i pro ošetření odřenin, jizviček či stroupků po akné. Využijete přírodní sílu  bambuckého másla. Použijete ho můžetei  k masážím, jako zklidňující emulzi po holení nebo k ošetření zadečku vašeho miminka. :-) Navíc, pomáhá aktivovat tvorbu kolagenu, a díky tomu je neocenitelným pomocníkem v boji proti předčasnému stárnutí pleti. Je bohaté na nenasycené mastné kyseliny, antioxidanty, vitamíny A, D, E, a F, fytosteroly a další.

Kosmetika s kaštanem koňským

Datum: 07.02.2015
Snad všechny děti někdy vyráběly z plodů kaštanu postavičky a zvířátka. Kaštan je ale také důležitou součástí tradiční výroby mastí a mazání.

Léto a slunce 4. díl: Výběr správného opalovacího prostředku

Datum: 27.06.2016
Se správně zvoleným opalovacím krémem máte jistotu perfektní ochrany Vaší pokožky, ať už se opalujete kdekoliv. Pokud si nejste jisti, jaká hodnota ochranného faktoru je pro Vás nejvhodnější, poradíme Vám.

Léto a slunce 5. díl: Jak správně nanášet opalovací krém

Datum: 01.07.2016
Špatné dávkování opalovacích přípravků je nejčastější příčinou spálení na sluníčku. Kolik opalovacího krému použít, aby ochranná vrstva působila co nejlépe?

Očista dočista aneb jaký odličovač je pro Vás ideální?

Datum: 18.04.2016
Odličovací přípravky jsou nedílnou součástí kosmetické výbavy každé ženy. Jak se zorientovat v široké nabídce různých odličovacích produktů a vybrat přesně ten, který bude nejvhodnější pro Váš typ pleti? Odpověď najdete v tomto článku.

Léto a slunce 1. díl: Základní pojmy

Datum: 20.06.2016
Léto je tady a s tím souvisí i opalování a výběr vhodného opalovacího přípravku. Nevíte, co znamenají jednotlivé symboly na etiketách opalovacích přípravků? Jaký je rozdíl mezi UVA A UVB paprsky? Co znamená zkratka SPF? A jaké existují UV filtry? Na tyto otázky Vám odpovíme v následujících řádcích.

Kosmetika s mandlovým olejem

Datum: 05.03.2015
Kosmetika s vysokým obsahem přírodního mandlového oleje a vitamínu E - tradiční kosmetika, kterou používaly už naše babičky.

Micelární voda: kosmetický zázrak v odličování pleti

Datum: 11.05.2015
Francouzky, pověstné svou dokonalou pletí, bez lahvičky micelární vody neudělají ani krok. Byla objevena v Paříži a postupně jí propadl celý svět. Za poslední dva roky se stala velkým hitem i v Česku. V čem spočívá její půvab?

Jarní detoxikace pokožky s kozím mlékem

Datum: 04.04.2016
S příchodem prvních jarních paprsků trápí naši pleť unavený vzhled způsobený dehydratací a nedostatkem živin po zimě. Je nejvyšší čas dodat jí ztracenou energii, abyste v prvních jarních dnech mohla dokonale zazářit.

5 rad pro správnou zimní péči o pleť

Datum: 14.01.2016
Zima dává naší pokožce pořádně zabrat, musíme se o ni tedy velmi pečlivě starat. V zimních měsících je kůže vystavena rychlému střídání teplot, studenému větru a mrazu, čímž velmi trpí.
Zobrazeno 1 - 12 z 24 položek
Potřebujete poradit?
Využijte naši zákaznickou linku nebo zkuste náš online chat vpravo níže.
+420 585 423 783
+420 774 796 056


Najdete nás na Facebooku