Na co bambucké máslo? Téměř na vše...

Datum: 19.04.2019


Nejen pro regeneraci po spáleninách od sluníčka, ale i pro ošetření odřenin, jizviček či stroupků po akné. Využijete přírodní sílu  bambuckého másla. Použijete ho můžetei  k masážím, jako zklidňující emulzi po holení nebo k ošetření zadečku vašeho miminka. :-) Navíc, pomáhá aktivovat tvorbu kolagenu, a díky tomu je neocenitelným pomocníkem v boji proti předčasnému stárnutí pleti. Je bohaté na nenasycené mastné kyseliny, antioxidanty, vitamíny A, D, E, a F, fytosteroly a další.

A proč je naše Bambucké máslo, tak jedinečné?
Naše bambucké máslo pochází ze stromu Vitellaria Nilotica, které pochází z východní Afriky. Má vyšší obsah kyseliny olejové (olein), která obsahuje většinu prospěšných látek, jež jsou bambuckému máslu obecně připisovány. Ve srovnáí se svým západoafrickým protějškem (Vitellaria Paradoxa) je druh Nilotica měkčí a intenzivněji voní. Rozpouští se při teplotě těla, díky čemuž se snadno a rychle vstřebává do pokožky a vlasů. Má lepší hydratační schopnosti.

A jaký je postup získávání tohoto "zlatého" másla?
Plody máslovníku, podobné našim kaštanům, se nejprve vyloupou, upraží a poté rozemelou. Vzniklé olejové máslo se sbírá a poté pozvolna vaří, aby získalo svou typickou hutnou konzistenci.

Bambucké máslo je velmi vhodné pro přecitlivělou pokožku či pleť náchylnou k alergiím. Jeho jemné složení pokožku zklidní, zmírní zarudnutí pleti i nepříjemné pnutí. Zamezuje vysušování pleti a pečuje o ni i v nepříznivém prostředí a chladných měsících. Je to první pomoc na suché a rozpraskané rty a péči po slunění.

Top 10 využití bambuckého másla:
1. Regenerační péče o suchou pokožku na loktech, kolenou i patách.
2. Balzám na vysušené, popraskané rty, či pro rychlejší hojení jizev stroupků po akné.
3. Péče o pokožku našich miminek. Antibakteriální účinky působí proti vzniku drobných zánětů a opruzenin.
4. Ochrana pokožky před popraskáním a poškozením díky chladu a větru v zimních měsících.
5. Pro lepší dýchání při kašli smíchejte bambucké máslo s pár kapkami esenciálního oleje z eukalyptu, máty či hřebíčku a vetřete jej do pokožky hrudníku.
6. Výživené vlasy získáte smícháním svého oblíbeného kondicionéru s bambuckým máslem. Pro větší objem stačí vetřít přío k vlasovým konečkům.
7. Na zklidnění, vyživení a dodání jemnosti vaší pokožce vetřete trošku bambuského másla přímo po holení.
8. Co na strie nebo celulitidu? Při pravidelným natírání problematických partií, pokožka zpevní, posílí, eliminuje viditelnost jizviček a navrátí pokožce easticitu.
9. Máslo můžete také použít k ošetření nehtové kůžičky i samotných nehtů. Budete mít krásně hebké ruce, zbavíte se záděr a získáte pevnější nehty odolné vůči třepení.
10. Díky aplikaci malého množství másla na oční víčka před aplikací očních stínů zvýšíte a prodloužíte intenzitu jejich barvy. Můžete jej také použít místo vosku pro fixaci obočí.

Potřebujete poradit?
Využijte naši zákaznickou linku nebo zkuste náš online chat vpravo níže.
+420 585 423 783
+420 774 796 056


Najdete nás na Facebooku