Léto a slunce 5. díl: Jak správně nanášet opalovací krém

Datum: 01.07.2016

Špatné dávkování opalovacích přípravků je nejčastější příčinou spálení na sluníčku. Kolik opalovacího krému použít, aby ochranná vrstva působila co nejlépe?

Při používání opalovacích přípravků se nevyplatí šetřit. Nepříjemné spálení dokáže pěkně potrápit a někdy také dokonce znepříjemnit celou dovolenou. Nepodceňujte sílu slunečních paprsků a používejte dostatečné množství krému - to je jediný způsob, jak zajistit maximální ochranu.

Dostatečná ochrana
Doporučené množství opalovacího přípravku činí 2 mg / cm2 kůže. V praxi to při použití na celé tělo (dospělého člověka) znamená přibližně 36 g krému, což představuje asi 6 čajových lžiček, tedy přibližně pětinu 200 ml balení. Na obličej dospělého člověka potřebujeme asi jednu vrchovatou čajovou lžičku opalovacího přípravku. Jedno balení krému by Vám tedy mělo vystačit na asi 5 namazání.  

Opalovací krém je důležité nanést rovnoměrně a v dostatečné vrstvě. Při aplikaci nedostatečné vrstvy opalovacího přípravku dochází ke snížení stupně ochranného faktoru pokožky. Zvláštní pozornost věnujte citlivým a hůře dostupným partiím, jako jsou ušní boltce, nos, nárty nebo chodidla.

Nezapomeňte ochrannou vrstvu pravidelně obnovovat a mažte se alespoň každé 2 hodiny. Samozřejmostí je také opakovaná aplikace po osprchování, utření ručníkem, nebo při slunění na dece či lehátku.


Chraňte se přes sluníčkem díky správné péči
Opalovací přípravky Vivaco se snadno aplikují a rychle se vstřebávají, poskytují komplexní ochranu před UVA i UVB zářením, chrání pokožku před předčasným stránutím a podporují přirozeně opálený vzhled. Na výběr máte z široké nabídky opalovacích produktů pro děti i dospělé, které dokonale uspokojí potřeby každého typu pokožky.Čtěte také:
Léto a slunce 2. díl: Jak určit fototyp kůže?
Léto a slunce 3. díl: Odolnost proti vodě a otěru
Léto a slunce 4. díl: Výběr správného opalovacího prostředku

Související produkty
Potřebujete poradit?
Využijte naši zákaznickou linku nebo zkuste náš online chat vpravo níže.
+420 585 423 783
+420 774 796 056


Najdete nás na Facebooku