Léto a slunce 3. díl: Odolnost proti vodě a otěru

Datum: 24.06.2016

 Proč musíte opakovaně nanášet opalovací krém? A z jakého důvodu nejlépe volit voděodolné opalovací přípravky?

Množství aplikovaného ochranného přípravku se snižuje pocením, mechanickým otěrem nebo sprchováním po koupání. Proto je vhodné aplikaci opalovacího přípravku během dne opakovat. Ačkoliv se to může zdát nelogické, týká se to i voděodolných opalovacích přípravků. A proč? 

Žádný opalovací krém není voděodolný trvale.
Slovo voděodolný je v tomto případě lehce zavádějící. Ačkoliv se může zdát logické, že se voděodolný opalovací krém ve vodě nesmyje, voděodolnost značí nižší míru smývatelnosti a vyšší odolnosti vůči vodě. Zatímco u nevoděodolných opalovacích krémů dojde při koupání prakticky k úplnému smytí ochranné vrstvy, voděodolné prostředky se smyjí jen částečně. Jednoduše řečeno účinkují voděodolné přípravky při styku s vodou oproti běžným opalovacím přípravkům déle. Časem se však stejně jako nevoděodolné přípravky také smyjí, ale tento interval je několikanásobně vyšší. Jsou tedy ideální ochrannou při koupání nebo letních sportech.

Ani voděodolný opalovací krém nedokáže pokožku chránit bez opětovné aplikace po několik hodin. Ideální je znovu použít voděodolný opalovací krém po 60-90 minutách pobytu ve vodě, v závislosti na typu pokožky. Samozřejmostí je také obnovení ochranné vrstvy po utření ručníkem nebo při slunění na dece, ručníku, či lehátku.


Čtěte více:
Léto a slunce 1. díl: Základní pojmy
Léto a slunce 2. díl: Jak určit fototyp kůže

Související produkty
Potřebujete poradit?
Využijte naši zákaznickou linku nebo zkuste náš online chat vpravo níže.
+420 585 423 783
+420 774 796 056


Najdete nás na Facebooku