Kosmetika s kyselinou hyaluronovou

Datum: 07.04.2015

Kyselina hyaluronová je přirozenou součástí lidského těla, běžně se vyskytuje například v kůži, oku nebo kloubním mazu. Z chemického hlediska jde o lineární polysacharid složený z opakujících se jednotek kyseliny D-glukolové a N-acetylglukosaminu.

V historii byla kyselina hyaluronová získávána především ze zvířecích chrupavek, nejčastěji z kohoutích hřebínků, nebo také z očí tuňáků. Od tohoto neetického způsobu se však rychle upustilo a v současnosti se jde cestou biotechnologické výroby, takže nehrozí riziko alergické reakce nebo přenosu onemocnění od zvířat.
Kyselina hyaluronová se využívá v oční chirurgii, ortopedii, při léčbě zranění a popálenin, nebo jako výplň v plastické chirurgii.

Kyselina hyaluronová zpomaluje stárnutí pokožky
S přibývajícím věkem však obsah kyseliny hyaluronové v pokožce klesá, což způsobuje ztrátu elasticity, povadnutí a vznik vrásek. Pro udržení mladistvého vzhledu je tedy nezbytné tuto kyselinu pleti dodávat.

V kosmetice se využívá invazivní i neinvazivní metoda aplikace kyseliny hyaluronové. První z nich je injekční vpich kyseliny do problematické části pokožky. Druhý způsob aplikace, tedy neinvazivní metoda, je klasicky formou pleťových a tělových krémů a sér. Pro ty, kdo se bojí jehel a injekcí, je tedy přijatelnější druhá varianta.

Kyselina hyaluronová zlepšuje vlastnosti kůže především v oblasti obličeje, krku a dekoltu. Díky výjimečné schopnosti vázat na sebe vodu zajišťuje pokožce hloubkovou hydrataci a udržuje pokožku pevnou a pružnou. Má regenerační účinek, urychluje hojení ran a brání vzniku jizev. Kyselina hyaluronová má také antioxidační účinky, díky kterým chrání pleť před volnými radikály.Účinky kyseliny hyaluronové

zajišťuje účinnou hydrataci

podporuje pružnost pleti

zpomaluje projevy stárnutí pokožky

vyhlazuje hluboké i jemné vrásky

zbraňuje tvorbě strií

chrání pleť před zevními vlivy

hojivé účinkyPotřebujete poradit?
Využijte naši zákaznickou linku nebo zkuste náš online chat vpravo níže.
+420 585 423 783
+420 774 796 056


Najdete nás na Facebooku