Kosmetika s hadím jedem

Datum: 20.03.2015 , autor: Vivaco

Hadí jed získal svou nezastupitelnou pozici ve farmaceutickém průmyslu především díky svému vysokému obsahu specifických enzymů, peptidů a aminokyselin.

Nejdříve se začal využívat hlavně k léčbě zánětů a tlumení bolesti. Analgetický účinek spočívá v blokaci elektrické aktivity nervových buněk a vláken, vedoucích signály bolesti z místa jeho vzniku přes míchu do mozku. Tu buď utlumí, nebo zabrání projevení bolesti. V dnešní době se využití této suroviny velmi rozšířilo. Pomáhá bojovat proti revmatismu, křečovým žilám, zánětům svalů a šlach i epilepsii. Značně se osvědčil jako podpůrný prostředek při léčbě psoriázy (lupénky), zánětlivých stavů kůže a proti oparům. Hadí jed v příslušné koncentraci se dokonce používá při léčbě zhoubných nádorů jako uklidňující prostředek.

Nejnovějším poznatkem při využití hadího jedu je také jeho význam v kosmetickém průmyslu. Syntetickou podobu hadího jedu vyvinuli vědci ve Švýcarsku pod názvem SYN-AKE. SYN-AKE 2% hadí jed je účinná syntetická sloučenina založená na tripeptidech, které mají podobný účinek jako Waglerin-1 (peptid nacházející se v jedu Chřeštýšovce Waglerova). Hadí jed uvolňuje obličejové svaly a tak předchází vzniku vrásek. Na rozdíl od botoxu umožňují přípravky s hadím jedem pohyb obličejových svalů a mimiku, ale zároveň zmenšují vrásky a paralyzují svaly, které ke vzniku vrásek vedou. Hadí jed je proto rychlá, bezpečná, účinná a bezbolestná alternativa k diskutovaným protistárnoucím ošetřením např. botulotoxinem.

Image 1

Účinky

účinné proti již existujícím vráskám

zpomaluje tvorbu nových vrásek

relaxační a regenerační účinek

ulevuje od bolesti svalů a kloubů

uvolňuje svalovou tenzi

účinné při artritidě, revmatismu, zánětu šlach, otocích kloubů, křečových žilách i oparu

Související produkty
Potřebujete poradit?
Využijte naši zákaznickou linku nebo zkuste náš online chat vpravo níže.
+420 585 423 783
+420 774 796 056


Najdete nás na Facebooku