Jak na: Bělení pigmentových skvrn

Datum: 13.07.2015

Pigmentové skvrny naštěstí nejsou nebezpečné, ve většině případů se jedná pouze o kosmetický problém. Nabízí se hned několik způsobů bělení.

První možností jsou krémy, určené na pigmentové skvrny. Jejich účinek spočívá v bělení a odstraňování svrchní části kůže, která obsahuje nadměrné množství pigmentu, je nutné jej aplikovat pravidelně několik týdnů.
Krémy by měly být také nedílnou součástí prevence nejen pigmentových skvrn. Je vhodné používat každodenně krém s UV filtrem. Aby měl krém dostatečný účinek.
 
Úspěšné odstranění pigmentových skvrn znamená vyloučení příčin tvorby hyperpigmentací a zlepšení stavu pokožky.
Ohledně samotné kosmetické péče o pleť s pigmentacemi je důležité ji celkově ozdravit a rehydratovat. Bez této revitalizace by pouhé zesvětlování nemělo velký úspěch. Stejně tak je velmi důležitá ochrana před slunečními paprsky.

Doplnění vitamínu E, betakarotenu a zinku je vhodnou prevencí vzniku pigmentací. Velkou roli hraje posilňování funkce jater (zejména u starých lidí, po prodělané žloutence či mononuklóze a u žen užívajících hormonální antikoncepci). Při výskytu tzv. stařeckých skvrn může pomoci i látka DMAE.
Skvrny vyvolané působením hormonů obvykle sami odezní např. po porodu. Někdy však přetrvávají i několik měsíců. V tomto případě se doporučuje změna anebo ukončení užívání hormonálního preparátu (antikoncepce či jiné léčby).


Radikálnější možnosti léčby:
• Léky (hlavně hydrochinon, retinoid, kyseliny diové), které ovlivňují tvorbu melaninu a podporují rychlejší obnovu kůže. Jejich poměrně velkou nevýhodou je časté podráždění kůže. 
• Ošetření laserem, u kterých však během hojení může dojít k opětovné hyperpigmentaci. 
• Chemický peeling, který odstraňuje vrchní vrstvy pokožky a tím i melanin, ale nepůsobí na melanocyty ani neovlivňuje tvorbu melaninu. Rizikem je podráždění pokožky. 
• Intenzivní pulzní světlo (IPL) je účinná metoda, pokud je pigment uložen ve vrchních vrstvách pokožky.


Více o pigmentových skvrnách a jejich vzniku.

Související produkty
Potřebujete poradit?
Využijte naši zákaznickou linku nebo zkuste náš online chat vpravo níže.
+420 585 423 783
+420 774 796 056


Najdete nás na Facebooku